Przejdź do treści
Slider_1 300px
Slider_2 300px
Slider_3 300px
Slider_4 300px
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Przedszkole nr 70

Szkoła Podstawowa nr 40

Przejdź do treści

Wydarzenia

23-27 października - Język niemiecki w ramach Tygodnia Języków Obcych

Treść


Jak co roku w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języków Obcych. W tym czasie czyli 23 - 27.10.2023 język niemiecki stał się dla nas mniej obcy niż na co dzień. Spacerując po szkolnych korytarzach, mogliśmy zobaczyć nazwy klasopracowni umieszczone na ich drzwiach w języku obcym. W poszczególnych klasach odbywały się lekcje o tematyce związanej z tym ważnym świętem.


Uczniowie zostali zapoznani na lekcjach z krajami niemieckiego obszaru językowego. Odbyli podróż w czasie i przestrzeni do naszych bliższych i dalszych sąsiadów. Dzięki prezentacjom multimedialnym, poznali historię, sylwetki sławnych ludzi, poznali geografię i obyczaje panujące w krajach niemieckojęzycznych. Dobrze bawili się w parkach rozrywki, przemierzali ulice wielkich miast, oglądali zabytki i słuchali muzyki sławnych kompozytorów. Uczniowie brali też udział w zajęciach warsztatowych i kulinariach. Wiele lekcji zostało poświęconych grom i zabawom z wykorzystaniem języka niemieckiego.


W tym szczególnym tygodniu odbył się konkurs „ Wiedza o krajach niemieckojęzycznych”, podczas którego uczniowie sprawdzili swą wiedzę i pamięć. Dodatkowo uczniowie wykonywali przez cały tydzień plakaty promujące naukę języka
niemieckiego oraz kraje niemieckojęzyczne. Plakaty wykonano w kilku kategoriach: Kulinaria, Marki, Wynalazki i Wynalazcy, Firmy spożywcze, Ciekawostki, Zabytki itp. Odzew wśród uczniów był naprawdę spory. Wszyscy spisali się na medal, niektórzy sięgnęli nawet po „złoto” jeśli chodzi o pomysłowość, wkład pracy i estetykę wykonania. Środa była dniem w którym każdy uczeń miał przebrać się w kolory flagi Niemiec.


W tym tygodniu nawet menu na stołówce szkolnej było przygotowane specjalnie pod Tydzień Języków Obcych.

Poniżej fotorelacja
Do miłego zobaczenia za rok. :-)

282834