Przejdź do treści
Slider_1 300px
Slider_2 300px
Slider_3 300px
Slider_4 300px
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Przedszkole nr 70

Szkoła Podstawowa nr 40

Przejdź do treści

Wydarzenia

16 października - Akcja edukacyjna "Porusz serce"

Treść

Dziś, 16.10.2023r. w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca nasza szkoła wzięła udział w kampanii „Porusz serce”. Uczennice z klas ósmych wykonywały masaż serca na fantomach.

Akcja edukacyjna zorganizowana została przez Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu (UMW). Akcję wsparli przedstawiciele różnych instytucji, takich jak wrocławskie uczelnie, Departament Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia, Uniwersytecki Szpital Kliniczny, Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Policji, Pogotowie Ratunkowe i Straż Miejska Wrocławia.

Dr hab. Robert Zymliński, prodziekan Wydziału Lekarskiego UMW, wyraził zadowolenie z ogromnego zainteresowania kampanią „Porusz serce” we Wrocławiu. Podkreślił, że pierwsze ogniwo w tzw. łańcuchu przeżycia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia jest niezwykle ważne i każdy może je odegrać. Obecnie tylko w 50% przypadków świadkowie podejmują resuscytację na miejscu zdarzenia w Polsce, dlatego celem kampanii jest zmiana tej sytuacji i pokazanie, że uratowanie komuś życia jest prostsze, niż się wydaje.

Nauczyciel edb Agnieszka Ptaszyńska,

nauczyciel w-f Iwona Szwedo

282834