5 października - Akcja PRZERWA NA CZYTANIE w kl. IV - VIII

5 października uczniowie z klas 4-8 wzięli udział w organizowanej przez bibliotekę szkolną IV Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbyło się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Uczniowie czytali swoje ulubione książki na wybranych przerwach w "strefie czytania z wygodnymi pufami" specjalnie przygotowanej dla czytelników w tym dniu. Mamy nadzieję, że i tym razem udało się pobić ubiegłoroczny rekord osób czytających na przerwie:)
Głównym organizatorem i koordynatorem akcji jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim.