Przejdź do treści
Slider_1 300px
Slider_2 300px
Slider_3 300px
Slider_4 300px
Przejdź do stopki

Bezpieczeństwo

Treść

Szanowni Państwo,

           zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia to dla wielu osób czas spotkań w gronie rodzinnym, a co za tym idzie- licznych wyjazdów. Aby te wyjątkowe dni przebiegały w atmosferze relaksu i wypoczynku, przypominam o potrzebie właściwego zabezpieczenia Państwa mieszkań i pozostawionego w nich mienia. Jako możliwe działanie sugeruję Państwu zdeponowanie przechowywanych w mieszkaniu pieniędzy, biżuterii oraz innych przedmiotów wartościowych u osób najbliższych. Dodatkowo, zachęcam aby bezpośredni przed wyjazdem poprosić sąsiadów o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby przebywające w pobliżu naszych mieszkań i domów.
           Mam nadzieję, że wzajemna pomoc i wsparcie wpłynie pozytywnie na poprawę bezpieczeństwa w miejscu Państwa zamieszkania.
          Jak co roku w okresie niskich temperatur, wrocławska policja prowadzi działania zmierzające do pomocy osobom bezdomnym lub nieporadnym życiowo. Każda informacja o miejscu przebywania takich osób może w znacznej mierze przyczynić się do skutecznej pomocy osobom potrzebującym. Informację taką można przekazać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa- interaktywnego narzędzia dostępnego pod adresem mapy.geoportal.gov.pl.
W imieniu kierownictwa oraz funkcjonariuszy Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole życzę Państwu, aby zbliżające się Święta spędzane w gronie najbliższych były dla Państwa czasem radości i wypoczynku, a zbliżający się rok 2019 przebiegał w poczuciu bezpieczeństwa.


Z poważaniem,

Komendant Komisariatu Policji
Wrocław Psie Pole
mł. insp. Arkadiusz Ponieważ


Wrocław, 15. 11. 2018r

Szanowni Państwo,

             jak co roku , w trosce o bezpieczeństwo osób bezdomnych lub nieporadnych, szczególnie narażonych na skutki niskich temperatur i niekorzystnych warunków atmosferycznych, dolnośląska policja rozpoczęła działania pod nazwą „Bezpieczna Zima 2018-2019".
            Aby udzielić skutecznej pomocy osobom, które mogą być narażone na negatywne skutki ochłodzenia zwracam się do Państwa z prośbą o niezwłoczne przekazanie informacji o miejscu pobytu osób bezdomnych lub takich, których sytuacja materialno-bytowa może stanowić dla nich zagrożenie. Na podstawie przekazanych przez Państwa informacji będziemy mogli podjąć w tym zakresie stosowne działania.
           Informacje można przekazać bezpośrednio w Komisariacie Policji Wrocław Psie Pole, przy pl. Piłsudskiego 6-8, telefonicznie, pod numerem telefonu 71 340-45-25, lub kontaktując się z numerem alarmowym policji 997 oraz 112.
           Mając nadzieję, że Państwa reakcja może przyczynić się do poprawy sytuacji osób szczególnie narażonych na niebezpieczeństwa w okresie zimy, z góry dziękuje za okazaną pomoc i szybka reakcję.

Z poważaniem,

Zastępca Komendanta
Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole
kom. Sławomir Kukuś


Szanowni Państwo,

dzięki uprzejmości Dyrekcji szkoły, w której uczą się Wasze dzieci policjanci z Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole na stronie internetowej szkoły systematycznie umieszczać będą krótkie informacje z zakresu prewencji kryminalnej. Choć nazwa brzmi groźnie, prewencja kryminalna to nic innego jak działania podejmowane na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszym najbliższym otoczeniu. Będziemy poruszali na tej stronie tematykę bezpieczeństwa w drodze do szkoły, właściwego zabezpieczania pozostawianych pod szkołą rowerów, zagrożeń wynikających z korzystania z komputera, profilaktyki uzależnieniowej i wiele innych, które wzbudzą Państwa zainteresowanie. Mamy nadzieję, że podjęte wspólnie skoordynowane działania będą miały wymierny wpływ na poprawę bezpieczeństwa nie tylko na terenie szkoły ale także poza nią.
Osobą odpowiedzialną za działania z zakresu prewencji kryminalnej w Komisariacie Policji Wrocław Psie Pole jest sież.szt. Łukasz Zając, tel. 601 703 679, adres mailowy: lukasz.zajac@wroclaw.wr.policja.gov.pl. Pod ten adres kierować możecie Państwo propozycje tematów, które powinny być poruszone w kolejnych artykułach.
Mamy nadzieję, że rozpoczęty rok szkolny będzie przebiegał w poczuciu bezpieczeństwa.


Szanowni Państwo,
      nowy rok szkolny stanowi wyzwanie nie tylko dla uczniów, szczególnie tych, którzy w bieżącym roku rozpoczynają swoją przygodę z edukacją, ale także Was- rodziców, którzy dokładają wszelkich starań aby codzienna droga do szkoły przebiegała przede wszystkim w sposób bezpieczny. Bezpieczeństwo jest także priorytetowym zadaniem policjantów Komisariatu Policji Wrocław Psie Pole, którzy w ramach realizacji programu „Bezpieczna droga do szkoły” dbają o przestrzeganie zasad ruchu drogowego w obrębie szkół, prowadzą pogadanki profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych a także aktywnie włączają się w podejmowane przez szkoły działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa.
     Rozpoczęta właśnie jesień, a co za tym idzie  - pogorszenie widoczności na drogach wymaga umieszczenia na tornistrze lub odzieży ucznia elementów odblaskowych w postaci breloczków, opasek lub kamizelek odblaskowych. Każde działanie podjęte na rzecz poprawy bezpieczeństwa przyniesie bez wątpienia wymierne korzyści. Zwracamy także Państwa uwagę na sposób parkowania pojazdów pod szkołą, zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy największa liczba uczniów rozpoczyna lekcje. Niewłaściwie zaparkowany pojazd ogranicza dzieciom możliwość bezpiecznego dotarcia do szkoły a innym użytkownikom drogi - szybkie i bezpieczne przemieszczanie się. Prosimy, aby pozostawianie przez Państwa pojazdów odbywało się z rozwagą i w zgodzie z obowiązującymi przepisami. W kolejnym artykule znajdą Państwo informacje o właściwym sposobie zabezpieczenia rowerów i innych pojazdów którymi poruszają się uczniowie do szkoły.

366403