10 listopada - Polski tydzień w świetlicy kl. 2d

W ramach realizacji zadań z tematu „11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości” klasa 2d przygotowała w świetlicy szkolnej gazetkę z najważniejszymi informacjami na temat tego święta państwowego. Przeczytaliśmy opowiadanie Justyny Bednarek pt. "O biało-czerwonej skarpetce i o skarpetce niebiesko-żółtej, a także o wrednych czerwonych rękawiczkach", które nawiązuje do trwającej wojny na Ukrainie. Pozwoliło ono lepiej zrozumieć czym jest walka o niepodległość, a przede wszystkim pokazało, że okrutny los może się odmienić, gdy znajdziemy przyjaciół, którzy pomogą nam pokonać zło.

Zrealizowaliśmy się też jedno z zadań projektu „Z kulturą mi do twarzy” – Kino wspomnień  i obejrzeliśmy stare polskie bajki na platformie ninateka.pl tj. „Zaczarowany ołówek”, „Niezwykła podróż” czy „Lis i bocian”.