Przejdź do treści
Slider_1 300px
Slider_2 300px
Slider_3 300px
Slider_4 300px
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Przedszkole nr 70

Szkoła Podstawowa nr 40

Przejdź do treści

Wydarzenia

29 września - Dzień Głośnego Czytania w świetlicy kl. IID

Treść

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania świętowaliśmy przez kilka dni. Dzieci dowiedziały się, że data 29 września nie jest przypadkowa, a nawiązuje do dnia urodzin Janiny Porazińskiej, która swoją twórczość szczególnie poświęciła literaturze dziecięcej. Dzieci pamiętały, że „Pamiętnik Czarnego Noska” jej autorstwa był lekturą w klasie pierwszej. Czytaliśmy na dywanie fragmenty wybranych książek, dzieci zaprezentowały swoje ulubione i aktualnie czytane książki, wykonały zakładki do książek, rozmawialiśmy o tym dlaczego warto czytać i wspólnie tworzyliśmy opowiadania na zasadzie dopowiadania zdań tworzących jedną historię. Mieliśmy też wyjątkowych gości. Odwiedzili nas rodzice, którzy przeczytali książkę pt. „Tata Oli już nie chce być dorosły” i opowiadanie z tomu pt. „Mikołajek”. Bardzo dziękujemy 😊

282834