Przejdź do treści
Slider_1 300px
Slider_2 300px
Slider_3 300px
Slider_4 300px
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Przedszkole nr 70

Szkoła Podstawowa nr 40

Przejdź do treści

Wydarzenia

28 września - Zawody "Szkoła Pełna Aktywności"

Treść

28 września 2023 roku reprezentacja naszej szkoły po raz pierwszy wzięła udział w zawodach sportowych pod nazwą „Szkoła Pełna Aktywności”. W reprezentacji znaleźli się uczniowie klasy 6c: Anna Czekierda, Hanna Przybysz, Franciszek Zega, Kacper Okoniewski, Maciej Nowicki.

Gra sportowa organizowana jest przez Akademicki Związek Sportowy mająca na celu popularyzację aktywności wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Dzięki tej przygodzie uczniowie mieli okazję spędzić wyjątkowy dzień na sportowo. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych konkurencjach: wiosłowanie na ergometrze wioślarskim, rzuty do kosza w czasie 60 sekund, sztafeta biegowa, budowanie wieży z kartonów, ułożenie wierszyka z podanymi przez organizatora hasłami, ułożenie napisu „sport” z ciał uczestników, tor przeszkód, gra w golfa, bieg w workach, głuchy telefon.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał: medal, pamiątkową koszulkę, wodę, wzmocnił się batonikiem. Główną nagrodą dla całej klasy był finał ogólnopolski, który odbędzie się w Wilkasach na Mazurach. W zawodach wzięło udział 45 drużyn, nasi uczniowie znaleźli się w pierwszej dziesiątce! Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę na sportowo.

Nauczyciel wychowania fizycznego Iwona Szwedo

366396