Przejdź do treści
Slider_1 300px
Slider_2 300px
Slider_3 300px
Slider_4 300px
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Przedszkole nr 70

Szkoła Podstawowa nr 40

Przejdź do treści

Wydarzenia

8 września - Dzień Marzyciela

Treść

8 września, w ramach zajęć z innowacji pedagogicznej „Święta nietypowe – kreatywne dni wyjątkowe”, klasa 2D świętowała w świetlicy Dzień marzyciela. Dzieci poznały historię tego wyjątkowego dnia i przypomniały sobie wiersze J. Tuwima pt. „Dyzio marzyciel” i H. Niewiadomskiej pt. „Marzenia”. Wspólnie zastanawialiśmy się: co to są marzenia, czy każdy ma marzenia i czy każdy marzy o tym samym? Przy piosence Majki Jeżowskiej pt. „Marzenia się spełniają” dzieci wykonały koło marzeń – narysowały swoje marzenie materialne, niematerialne, marzenie bliskiej im osoby i marzenie, które chcieliby, aby się spełniło całemu światu. Wspólnie odwiedziliśmy stronę fundacji „Mam marzenie”, aby sprawdzić, o czym marzą chore dzieci z całej Polski i zastanawialiśmy się, czy większą radość sprawia spełnianie swoich marzeń czy pomoc innym w spełnianiu ich marzeń.

Na koniec wsparliśmy naszą szkolną zrzutkę w ramach akcji „Szkoła z sercem” https://zrzutka.pl/szkolazsercem/s/sp40wroclaw do czego i Was serdecznie zachęcamy 😊

282835