11 września - Odsłonięcie obelisku Obozu Pracy Burgweide

84 lata temu 01.09.1939 roku wybuchła II wojna światowa.

11.09.2023 roku miało miejsce ponowne odsłonięcie obelisku upamiętniającego ofiary największego niemieckiego obozu przejściowego i obozu pracy we Wrocławiu Burgweide.

Wśród licznych znamienitych Gości była delegacja – ZSP nr 4 we Wrocławiu, reprezentowanego przez poczet sztandarowy szkoły, uczniów klas ósmych, pracowników szkoły i panią Dyrektor .

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i bierzemy do serca słowa wypowiedziane przez Panią Leokadię Wieczorek, prezesa Stowarzyszenia Polaków Represjonowanych przez III Rzeszę, należącą także do Klubu Ludzi ze znakiem P .

My społeczność szkolna ZSP nr 4 we Wrocławiu - Będziemy pamiętać i mówić o obozie Burgweide po to, by pamięć o nim i jego ofiarach nie zaginęła.

Cześć i Chwała Bohaterom, wieczna pamięć poległym!