17 maja - 2024 rok Rokiem Olimpijczyków Polskich - Spotkanie z Renatą Mauer-Różańską

2024 rok Rokiem Olimpijczyków Polskich

Wszystkie klasy naszej szkoły miały okazję spotkać się z Panią Renatą Mauer – Różańską, strzelecką arcymistrzynią i działaczką samorządową.
Pani Ranata jest specjalistką w strzelaniu z karabinku pneumatycznego i karabinu kulowego z trzech postaw. Multimedalistką olimpijską, dwukrotną mistrzynią olimpijską z Atlanty i Sydney. Trzykrotną medalistką mistrzostw świata w Moskwie, Barcelonie i w Mediolanie. Pani Renata przypomniała Nam pierwszych polskich olimpijczyków i ich wielkie dokonania dla sportu i Ojczyzny. Opowiedziała o zasadach obowiązujących w sporcie. Odpowiadała na pytania uczniów. Bardzo dziękujemy za możliwość spotkania. Pozostaną z nami piękne wspomnienia.