24 maja - Mamy Mistrza czytania w klasach I-III szkoły podstawowej!

Dnia 24.05.2024 roku w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs o tytuł Mistrza Głośnego i Pięknego Czytania. Tego dnia w wyniku eliminacji klasowych w bibliotece szkolnej pojawili się uczniowie by zawalczyć o tytuł mistrza w czytaniu. Każda klasa mogła wytypować trzech uczestników konkursu, uczniowie zasiedli w swoich miejscach na widowni a Jury w składzie Maria Anna Sztukowska oraz Anna Bogowska wysłuchało występów wszystkich uczestników konkursu. Uczniowie mieli za zadanie przynieść ze sobą książkę oraz przeczytać na głos jej fragment. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na swoją kolej by móc zaprezentować swoje umiejętności. Bez wątpienia to było święto czytania w szkole.

Jury wytypowało zwycięzców:
Tytuł Mistrza głośnego i pięknego czytania otrzymała Alicja Kwaśnicka z klasy 2a.
II miejsce zajęła Zofia Orlik z klasy 3a
III miejsce zajęła Alaksandra Karaneuskaya z klasy 1a.

Wyróżnienia otrzymali:
Ada Dmowska  z klasy 2a,
Wiktor Złotkowski z klasy 3a,
Piotr Zimoch z klasy 3b,
Gabrysia Afaltowska z klasy 3b,
Antonina Adamczak z klasy 2d.

Wszystkim laureatom składamy ogromne gratulacje, to był naprawdę wyjątkowy dzień ! Wręczenie pamiątkowych dyplomów uświetniła swoją obecnością pani wice dyrektor Małgorzata Stasiak, zaś uczennice z klasy 6b ze szkolnego koła teatralnego zaprezentowały swoje aktorskie umiejętności w czasie obrad Jury. Serdecznie dziękujemy!

- Maria Anna Sztukowska