15 kwietnia - Spotkanie z Prezeską Fundacji My z Wami

Centrum Pomocy Humanitarnej w Szegini prowadzone przez Fundację My z Wami wspiera Ukrainę poprzez zapewnianie żywności i zakwaterowania regionom dotkniętym wojną, które są poza zasięgiem dużych organizacji humanitarnych. Uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się z pierwszej ręki jak wygląda pomoc humanitarna, czym jest trzeci sektor jakie są potrzeby i zagrożenia ludzi, którzy śpieszą z pomocą w warunkach frontowych.

W ramach działalności tylko tej fundacji: 300 000 uchodźców otrzymało pomoc bezpośrednio na granicy, 3 000 osób nocowało w namiotach Centrum, 360 ton żywności dostarczyliśmy głównie na wschód Ukrainy, 250 wolontariuszy z ponad 20 krajów działało z nimi w Polsce i za granicą, 70 000 paczek trafiło w ręce 120 tysięcy najbardziej potrzebujących.

Informacje ze strony Internetowej Fundacji.

Dziękujemy i pozdrawiamy

młodzież z ZSP nr 4 wraz z nauczycielami