25 marca - Marzec w świetlicy 2d

W marcu przede wszystkim cieszyliśmy się z nadejścia wiosny i cieplejszych dni :) Chętne dzieci wzięły udział w akcji zorganizowanej przez p. Edytę Podalak i przygotowały kartki z okazji Dnia Kobiet dla podopiecznych Fundacji Teen Challlenge. 21 marca świętowaliśmy Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa tzw. dzień kolorowej skarpetki, a wiosnę przywitaliśmy pięknymi pracami konkursowymi pt. "Wiosna, ach to ty!" i portretami zajączków z recyklingu. Czas oczekiwania na wiosenną przerwę świąteczną umililiśmy sobie kreatywnymi zabawami plastycznymi z wykorzystaniem koralików do prasowania - powstały wielkanocne ozdoby i elementy do ozdobienia kartek na konkurs zorganizowany przez szkolną bibliotekę. Zrealizowaliśmy kolejne zadanie z Międzynarodowego Projektu "Z kulturą mi do twarzy" i czytaliśmy wybrane mity greckie.