21 marca - DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETY🧦🧦🧦

🧦21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny. To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Cały Świat wspierając osoby z Zespołem Downa zachęca do udziału w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.
Pierwszy dzień wiosny to również Światowy Dzień Zespołu Downa. 21 marca to nie jest przypadkowa data, albowiem w 21 parze chromosomów osoby z Zespołem Downa zamiast dwóch mają trzy chromosomy - dwudziesty pierwszy dzień (21.) trzeciego (III - marzec) miesiąca roku.
Zostały przeprowadzone pogadanki na temat Zespołu Downa i osób z Zespołem Downa, przybliżyliśmy problematykę oraz sylwetki takich osób🧦♥️

W przyszłym roku też przyłączymy się do takiej akcji...