Slider_1 300px
Slider_4 300px

Wydarzenia szkolne

TAG RUGBY

W dn. 11.05.2022r. odbyły się w naszej szkole lekcje pokazowe „Tag Rugby”, którą poprowadził trener Bartłomiej Burzyński z klubu sportowego Rugby Wrocław. Uczniowie kl. IV i V poznali podstawowe przepisy uproszczonej gry w rugby. Trener zademonstrował kilka zabaw ruchowych wprowadzających do gry w Tag Rugby. Pod koniec lekcji dzieci zagrały uproszczone fragmenty gry.
Dzięki wzięciu udziału w programie „Upowszechniania sportu dzieci i młodzieży” nasza szkoła otrzymała od Polskiego Związku Rugby sprzęt sportowy (12 kompletów TAG + piłki do rugby). Nowy sprzęt sportowy będzie wykorzystany podczas lekcji wychowania fizycznego.

nauczyciel wychowania fizycznego, Iwona Szwedo

SPOTKANIE Z KOMBATANTAMI

25 kwietnia uczniowie klas ósmych mieli okazję spotkać się z przedstawicielami Klubu Ludzi ze Znakiem P. Ta niezapomniana lekcja historii usłyszana z ust byłych więźniów o losach Polaków w czasie II wojny światowej zamkniętych w oblężonym Festung Breslau, miała miejsce przy obelisku, który upamiętnia największy we Wrocławiu obóz pracy przymusowej Burg - weide. Niemiecki obóz pracy znajdował się na wrocławskich Sołtysowicach, ziemia ta okupiona jest cierpieniem ludzi w różnym wieku, narodowości, płci.

Gdy znów w Europie trwa wojna u naszych sąsiadów za wschodnią granicą - tym mocniej pragniemy wołać: Nigdy więcej wojny!

Wdzięczni za możliwość spotkania

uczniowie wraz z nauczycielką WOS-u, Agnieszką Ptaszyńską

SPOTKANIE Z MISTRZEM ŚWIATA W "ZOŚCE"

W piątek 22.10.2021r. w naszej szkole gościliśmy trzykrotnego mistrza świata i wielokrotnego mistrza Europy w „zośce”, pana Rafała Kaletę. Na swoim koncie ma również kilka rekordów Polski w wykonywaniu trików zośką. W lekcjach pokazowych, tej jednak mało popularnej dyscypliny, uczestniczyły klasy 4-8. Pan Rafał przybliżył uczniom specyfikę tego sportu, na czym polega, omówił rodzaje możliwych do wykonania trików oraz wykonał widowiskowy pokaz. Chętne osoby mogły spróbować swoich sił w zaprezentowanych przez mistrza ćwiczeniach.
Footbag – bo tak nazywa się gra, której nazwa odnosi się do dyscyplin wykorzystujących małą szmacianą piłkę wypełnioną materiałem sypkim. W Polsce jest bardziej popularna pod nazwą zośka. W zośkę można grać indywidualnie lub podbijać ją w kręgu z większą liczbą zawodników. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani boiska, możemy ją trenować na podwórku lub nawet w domu. Liczymy na to, że lekcja zainspirowała uczniów i niektórzy z nich rozpoczną przygodę z tym sportem.

Galeria zdjęć -> więcej