Klasy 3c, 2c i 1d w roku szkolnym 2022/23 realizują Międzynarodowy Projekt Edukacyjny "Z Kulturą mi do Twarzy"

GALERIA MŁODYCH ARTYSTÓW

29.09.2022 Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w kl. IV-VIII -> więcej

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki Czerniaka edycja 2022/2023.

Dzięki temu programowi, każdy uczeń klasy VII i VIII dowie się o złotych zasady profilaktyki czerniaka, zdobędzie umiejętności przeprowadzenia samobadania skóry, czy też różnicowania zmian podejrzanych o charakterze nowotworowym ze zwykłymi znamionami na podstawie zasady ABCDE („czerniakowe abecadło”)

Zachęcamy do odwiedzenia strony poświęconej tej tematyce https://akademiaczerniaka.org

Nauczyciel wychowania fizycznego Iwona Szwedo

30.09.2022 Dzień Chłopaka w klasie 5d -> więcej

30.09.2022 Dzień Chłopca w klasie 1b -> więcej

30 września 2022 r. nasza szkoła po raz pierwszy obchodzić będzie Europejski Dzień Sportu Szkolnego (European School Sport Day - ESSD). To wielkie, międzynarodowe święto ruchu, w którym biorą udział szkoły z całej Europy, a nawet Ameryki Południowej, Afryki i Azji! W poprzedniej edycji ESSD wzięło udział blisko 2 mln uczniów z blisko 4 tys. szkół w 38 krajach na całym świecie!

ESSD zachęca do wspólnego spędzania czasu na zabawie, przy jednoczesnej promocji aktywności fizycznej.

Już niedługo relacja z wydarzenia w naszej szkole! Iwona Szwedo

Dnia 28.09.2022r. odbyła się wycieczka klasy 2c i 3c do Wałbrzycha - do Parku Nauki i Techniki ExploraPark -> więcej

Dnia 28.09.2022r. w ramach programu „Upowszechnianie sportu szkolnego dzieci i młodzieży” odbyły się lekcje pokazowe z Rugby TAG dla klas VI i VII prowadzonych przez trenerów z Klubu Rugby Wrocław. Celem zajęć była popularyzacja dyscypliny, jaką jest rugby TAG oraz aktywizacja uczniów do jej uprawiania. Poprowadzone zajęcia bardzo się podobały, a kilkoro uczniów zadeklarowało chęć uczestnictwa w treningach szkolnych.

Nauczyciel wychowania fizycznego Iwona Szwedo

Fotorelacja -> więcej

28.09.2022 Dzień Jabłka w klasie 1b -> więcej

26.09.2022 Wycieczka kl. 5d i 6a do Złotego Stoku -> więcej

23.09.2022 Kung-Fu w klasie 1b w ramach klasowego projektu "Zawody/pasje naszych Rodziców". Tato Emilki opowiedział nam, na czym polega i skąd wywodzi się ta dyscyplina, jakie cechy charakteru kształtuje ten sport.

20.09.2022 Spotkanie ze Strażą Miejską w klasie 1b -> więcej

Dnia 19.09.2022 uczniowie klasy 2a brali udział w warsztatach o tolerancji -> więcej

Dnia 19.09.2022 uczniowie klasy 3c zgłębiali krystaliczną budowę minerałów za pomocą lupy oraz mikroskopu w ramach innowacji pedagogicznej "Od eksperymentu do zrozumienia przyrody". Każdy uczeń prezentował na forum klasy ciekawostkę o wybranym minerale -> więcej

Uczniowie klas ósmych na zajęciach w

Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu

17.09.2022 w 83 rocznicę napaści ZSRS na Polskę, chętni uczniowie klas ósmych pod opieką n-l edukacji dla bezpieczeństwa wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez instruktorów AWL we Wrocławiu. Były to ćwiczenia z doskonalenia techniki samoobrony, strzelania do celu i sprawdzenia swojej sprawności w pokonywaniu toru przeszkód.

Gratulacje dla sporej grupy chętnej młodzieży !

N-l EDB

Fotorelacja -> więcej

15.09.2022 Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 1b -> więcej

15.09.2022 Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 3c. Klasa stworzyła wspólne dzieło na konkurs pt. "Dżungla" - wszystkie elementy pracy powstały oczywiście w wyniku połączenia kropek na płaszczyźnie -> więcej