Szkoła w mieście

Celem projektu "Szkoła w Mieście" jest wzbogacenie oferty edukacyjnej, wzrost uczestnictwa w kulturze oraz podniesienie jakości nauczania. Idea tego projektu była związana z objęciem przez Wrocław w 2016 r. tytułu Europejskiej Stolicy Kultury. Projekt "Szkoła w mieście", którego pilotaż rozpoczął się we wrześniu 2012 roku, zakłada udział uczniów wrocławskich szkół w zajęciach prowadzonych w różnych instytucjach kulturalnych stolicy Dolnego Śląska, na uczelniach oraz w centrach edukacyjnych.

Nasza placówka już czwarty rok uczestniczy w/w projekcie. Uczniowie biorą udział w zajęciach w muzeach, teatrach, na uczelniach oraz innych wrocławskich instytucjach. Odbywają się tam lekcje z przedmiotów, które są w programie nauczania. Głównym celem projektu jest realizowanie obowiązującej podstawy programowej w nowej i atrakcyjnej dla uczniów formie. Zajęcia i transport są w całości finansowane przez miasto Wrocław.

Nasi uczniowie odwiedzili m.in.:
Centrum Inicjatyw Wszelakich
Muzeum Poczty i Telekomunikacji