PROGRAM "RAZEM ŁATWIEJ" W NASZEJ SZKOLE

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do „Programu polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zaburzeń psychicznych, w tym depresji oraz zapobiegania samobójstwom dla dzieci i młodzieży na lata 2023-2025" realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Do programu zgłaszać się mogą dzieci i młodzież w wieku 10-19 lat zamieszkujące województwo dolnośląskie lub w ich imieniu rodzic lub opiekun prawny zaniepokojony zachowaniem swojego dziecka.

Zgłoszenia można dokonać pod numerem telefonu infolinii 800 805 600 lub na adres e-mail razemlatwiej@cogitozdrowie.pl .

Uczniowie, zgłoszeni do programu, objęci będą wsparciem psychologicznym (spotkania diagnostyczne i spotkania wspierające), a koordynatorzy regionalni pozostaną z nimi w stałym kontakcie, służąc pomocą w poruszaniu się między poszczególnymi poziomami pomocy psychologiczno-psychiatrycznej.

Rozmowy z psychologiem są bezpłatne.

Zachęcamy do udziału,

Kinga Ignaszewska-Łaz

pedagożka szkolna

szkolna koordynatorka programu "Razem łatwiej"