Akcja "Szkoła z sercem"

Nasza szkoła, razem z czterema innymi szkołami we Wrocławiu, została wybrana przez Fundację "To się uda", by uczestniczyć w 1. edycji akcji SZKOŁA Z SERCEM :)

Dzieci zbierają dla dzieci! Szkolni koledzy o wielkich sercach postanowili założyć zrzutkę na rzecz niepełnosprawnych rówieśników z ZOLu w Jaszkotlu. Udowadniają, że razem można zrobić wiele dobra!

Każdy ma wyjątkowy talent – talent pomagania. Można go wykorzystać również w Sieci, a w zamian dostać prawdziwą nagrodę – wdzięczność i przyjaźń tych, do których ta pomoc trafiła. Akcja “Szkoła z sercem” uczy dzieci, jak organizować mega akcje w dorosły sposób, ale z dziecięcą fantazją.

Zbieramy fundusze na nowe sale rehabilitacyjne dla niepełnosprawnych dzieci z ZOLu w Jaszkotlu. Trafiają tu maluchy z licznymi wadami i zaburzeniami – te rokujące dobrze i te na stałe wymagające opieki. Opiekę nad chorymi i potrzebującymi przejmuje obsługa, która w pełni zaangażowana niesie pomoc i miłość każdej maleńkiej istocie.

Aktualnie 69 dzieci ma możliwość mieszkania pod dobrą, troskliwą opieką pracowników medycznych w Jaszkotlu. Tu zaczęły na nowo się uśmiechać i ufać ludziom. Niejednokrotnie wyprowadzone z najtrudniejszych schorzeń stąd właśnie zostają zabrane do nowych domów.

100% zebranych środków zostanie przeznaczonych na nowe sale rehabilitacyjne dla podopiecznych ZOL Jaszkotle.

Oto materiały dotyczące dzieciaków z Jaszkotla, które były pokazywane na naszych szkolnych prelekcjach:

Apelujemy o wpłaty do SKARBONKI założonej przez naszą szkołę oraz o udostępnianie linku:

Dziękujemy! :)

Wolontariat Szkolny